Osteopatia kobiet w ciąży

W fizjo-clinice zajmujemy się kompleksowym leczeniem kobiet w ciąży. Podczas ciąży zachodzi wiele zmian fizjologicznych. Dotyczą one układu hormonalnego, trawiennego oraz narządu ruchu. Każdy układ może być źródłem zaburzeń funkcjonowania organizmu co może skutkować pojawieniem się dolegliwości. Wraz z rozwojem i wzrostem płodu w brzuchu kobiety, dochodzi do przesunięć narządów wewnętrznych, co może spowodować zgagę czy zaburzenia trawienia. Zmienia się również środek ciężkości  kobiety co powoduje zmiany krzywizn kręgosłupa. Może to  być przyczyną zwiększenia napięć więzadeł, mięśni i przyczynić się do pojawienia bólu w obrębie kręgosłupa. Czasem również do drętwienia rąk czy nóg oraz bólu głowy.

Terapia osteopatyczna kobiet w ciąży

Terapia osteopatyczna kobiety w ciąży jest bardzo delikatna, co sprawia,  że jest bezpieczna nawet w przebiegu ciąży wysokiego ryzyka. Osteopatia ocenia ustawienie oraz napięcie w obrębie samej miednicy. Korekcja ewentualnych zaburzeń, może mieć znaczenie w kontekście sprawnego przebiegu samego porodu. Terapia podczas ciąży może pomóc na schorzenia takie jak :

-bóle stawów kręgosłupa

-bóle głowy

-drętwienia rąk i nóg, zaburzenia trawienia, obrzęki, zaburzenia krążenia krwi i limfy, a także  zapewnić opiekę poporodową w przypadku blizn czy zrostów w obrębie brzucha.

Filip Boukołowski - ZnanyLekarz.pl